Výstava tvorivosti hospitalizovaných detí

Výstava prác hospitalizovaných detí

•  09.01.2024

Od utorka 9. januára si môžete v priestoroch posluchárni UNM pozrieť výstavu prác, ktoré vytvorili deti zo základnej školy pri zdravotníckom zariadení, okrem našej školy sa pridali aj detskí pacienti z Košíc a Bratislavy. Výstavu Ľudové remeslo – šanca pre všetkých sme zorganizovali v spolupráci s nadáciou Moje šťastné dieťa. Cieľom projektu je vzbudiť záujem detí o výtvarnú činnosť, ale aj o rôzne remeslá ako je pletenie či vyšívanie. Spolu s deťmi sa remeslá museli naučiť aj naši pedagógovia a vychovávatelia. Učili sme sa ako sa plstí, ako sa pletú košíky a začíname pracovať s hlinou. Pred Vianocami naše vychovávateľky s deťmi robili makramé a deti potom z neho vytvorili krásne vianočné pozdravy. Výtvarná činnosť pomáha hospitalizovaným deťom odpútať sa od choroby a bolesti a na chvíľu zabudnúť na to, že musia dni tráviť na nemocničnom lôžku. Dielka v Univerzitnej nemocnici Martin vznikali hlavne na oddelení detskej psychiatrie a na Klinike detí a dorastu.

Z obrázkov detských prác bol vytvorený aj kalendár na rok 2024.

reportáž z vernisáže výstavy Televízie Turiec si môžete pozrieť tu: